Brynjólfur Willumsson is door de VriendenLoterij Eredivisie verkozen tot Speler van de Maand augustus. De spits van FC Groningen blonk uit op basis van statistieken van Opta.
Topscorer VriendenLoterij Eredivisie
Brynjólfur Willumsson is uitstekend begonnen aan het nieuwe seizoen. De IJslandse spits noteerde in vier wedstrijden dertien schoten, waarvan negen op doel en kwam tot vier gecreëerde kansen. Daarnaast maakte hij vijf doelpunten uit 1,99 Expected Goals (xG), de grootste overprestatie van alle spelers in de VriendenLoterij Eredivisie. Willumsson is met vijf doelpunten momenteel topscorer in de competitie.
Hierdoor treedt Binni, zoals hij genoemd wordt in Groningen, in de voetsporen van Mariano Bombarda. De oud-goalgetter was 30 jaar geleden de laatste speler van FC Groningen die tot vijf goals kwam in de eerste vier speelrondes (1995/'96).
Vooral vergeleken met vorig seizoen is zijn doelpuntenmoyenne uitzonderlijk hoog. Hij scoorde zelf dit seizoen in 352 minuten al meer doelpunten dan heel vorig seizoen in 944 speelminuten (4). Daarnaast heeft hij evenveel doelpunten gescoord als de clubtopscorers van afgelopen seizoen (Jorg Schreuders, Stije Resink en Thom van Bergen) en dat terwijl er nog dertig speelrondes te gaan zijn.
Twee keer gevierde man
Vooral in de Derby van het Noorden was Willumsson de gevierde man. Nadat hij zijn team in de 29e minuut op gelijke hoogte bracht, schoot Binni in de 94e minuut de beslissende 2-1 binnen. Ook in de verloren wedstrijd tegen PSV (4-2) was Willumsson trefzeker, terwijl hij in de laatste wedstrijd tegen Heracles Almelo (4-0) met twee doelpunten opnieuw de matchwinner was. Door de doelpunten van Binni staat FC Groningen na vier speelrondes op een achtste plaats in het linkerrijtje.
Eerste Speler van de Maand ooit in Groningen
Voor Brynjólfur Willumsson is het zijn eerste uitverkiezing tot Speler van de Maand. Tevens is hij de allereerste speler ooit van FC Groningen die verkozen wordt tot beste speler in de competitie. De laatste - en tot nu toe enige - maandwinnaar in Groningen was Jorg Schreuders als Johan Cruijff Talent van de Maand in augustus 2024.



Over de verkiezing
De verkiezing van de Speler van de Maand en het Johan Cruijff Talent van de Maand zijn gebaseerd op statistieken van Opta, waarbij meer dan 60 verschillende statistieken worden meegenomen. De statistieken spelen ook een rol bij de verkiezing van de Speler van het Jaar en Johan Cruijff Talent van het Jaar in de VriendenLoterij Eredivisie. Deze prijzen worden aan het einde van het seizoen uitgereikt tijdens de Eredivisie Awards.
De maandelijkse verkiezingen zijn een initiatief van de Eredivisie CV in samenwerking met ESPN, VriendenLoterij en de Johan Cruyff Foundation.
Lees verder



