Ronald Koeman heeft een Eredivisie Oeuvre Award ontvangen uit handen van Guus Hiddink. De uitreiking vond plaats in Utrecht in het bijzijn van zijn familie en toegestroomde pers, aan de vooravond van het nieuwe seizoen van de VriendenLoterij Eredivisie.
De voormalig speler van onder andere FC Groningen, Ajax, PSV, FC Barcelona en Feyenoord blikte tijdens de uitreiking samen met Toine van Peperstraten en Guus Hiddink terug op zijn indrukwekkende carrière. Daarin werd er lang stilgestaan bij zijn periode als speler én trainer. Daarnaast waren er anekdotes van zijn broer Erwin Koeman, zijn zoon Ronald Koeman jr. en videoboodschappen van John van 't Schip, Hans Gillhaus, Berry van Aerle, Frank Arnesen, Hans van Breukelen, Shota Arveladze, Graziano Pellè en Frenkie de Jong.
Ronald Koeman was vereerd met het ontvangen van de Eredivisie Oeuvre Award: “Prijzen die je op het veld wint, zijn en blijven natuurlijk de allermooiste. Dat is waar je voor speelt of coach voor bent. Een oeuvreprijs is juist op een andere manier bijzonder. Ik ben er super trots op. Een heel mooie blijk van waardering voor je prestaties door de jaren heen. Elke persoonlijke prijs is een vorm van erkenning en dat blijft je raken, in welke rol je ook zit.”

'Guus heb ik als mens en oud-trainer hoog zitten'
Koeman kreeg de prijs uitgereikt door Guus Hiddink. Onder leiding van trainer Guus won Koeman als speler van PSV meermaals de landstitel en de Europacup I. Daarnaast maakte hij zijn eerste stappen als coach onder Hiddink, toen hij in 1998 als assistent-trainer bij Oranje aansloot.
"We hebben een verleden met elkaar", vertelde Koeman. "Toen Martin van Geel (technisch manager Eredivisie CV, red). mij belde over de oeuvreprijs en ik mocht nadenken over een uitreiker, hoefde ik niet lang na te denken. Er zijn twee mensen die veel voor mij betekent hebben in het voetbal. De een was Johan Cruijff: als speler, maar ook de manier waarop hij trainer was. De tweede was Guus. In mijn eerste jaren bij PSV was Guus een jonge coach en hadden we een spelersgroep met veel persoonlijkheden. Dat is niet makkelijk, maar de wijze waarop Guus daarmee omging was voor mij toen al een voorbeeld. Hij is iemand die ik als mens en als een van mijn oud-trainers hoog heb zitten en van wie ik ook veel heb mogen leren."
Ook stond de kersverse winnaar van de Oeuvre Award stil bij zijn familie. "Ik wil jullie allemaal bedanken. Het voetbal heeft ons zoveel gebracht, mij en ons gezin. Daar zijn we heel trots op. Maar zoals al eerder voorbij kwam zijn we als familie door moeilijke momenten gegaan. Dit is weer een stimulans om op deze wijze door te gaan. Ik heb in mijn carrière de nodige prijzen ontvangen en dit is iets waar ik heel trots op ben. Maar eigenlijk verdient mijn lieve vrouw Bartina wel de grootste prijs", aldus Ronald Koeman.





Ronald Koeman
Met de Eredivisie Oeuvre Award worden personen met een grote waarde voor het Nederlandse voetbal op een bijzondere wijze in het zonnetje gezet. Eerder viel deze eer al te beurt aan Arjen Robben, Wim Jansen (postuum) en Louis van Gaal, terwijl Edwin van de Sar de award in 2024 in ontvangst mocht nemen. Ronald Koeman is de vijfde naam in dat illustere rijtje.
De naam van Ronald Koeman is vele malen terug te vinden in de geschiedenis van de VriendenLoterij Eredivisie. Hij debuteerde in 1980 voor FC Groningen en speelde vervolgens voor de traditionele Top 3 en bovendien was hij als trainer actief van eveneens de Top 3 en daarnaast Vitesse en AZ. Als speler stond 342 keer op het wedstrijdformulier, en als trainer bij 336 wedstrijden. Ook prijken veel buitenlandse clubs op zijn CV. Hij was onderdeel van het zogeheten dream team van FC Barcelona waar hij ook als trainer aan verbonden was en Ronald Koeman won met Oranje het EK ’88.
Met PSV won Ronald Koeman, onder leiding van trainer Guus Hiddink, de Europa Cup I, na een strafschoppenserie tegen Benfica in Stuttgart. Hij benutte (uiteraard) zijn strafschop. Koeman staat nog steeds te boek als de man met de meest benutte penalty’s in Nederland: 44.
Lees verder



