Samenvattingen

Samenvatting AZ - N.E.C.

N.E.C. zet Europese ambities kracht bij met knappe zege op AZ

In Alkmaar heeft N.E.C. een overtuigende 1–3 zege geboekt op AZ, waarmee het een directe concurrent in de strijd om Europees voetbal aftroefde. Al na twaalf minuten stond de ploeg op een 0–2 voorsprong, dankzij prachtige doelpunten van Tjaronn Chery en Basar Önal. Die goals vielen binnen slechts 73 seconden – een record voor de Nijmegenaren sinds Opta metingen verricht.

AZ wist kort voor rust nog wat terug te doen via Troy Parrott, maar verder kwam de thuisploeg niet. Kodai Sano herstelde de marge kort na rust met een schitterend schot van afstand en was daarmee voor het eerst bij twee goals betrokken in één Eredivisiewedstrijd. In het restant kwam AZ er nauwelijks nog aan te pas: N.E.C. gaf weinig weg en speelde het duel volwassen uit.

Statistisch gezien is de overwinning historisch. Het is pas de derde keer ooit dat N.E.C. twee eredivisieduels op rij wint van AZ, na 1971-1972 en 1975-1976. Opvallend: twee van de drie Nijmeegse doelpunten kwamen van buiten het strafschopgebied – voor het eerst sinds januari 2025.

Ook individueel viel er genoeg te noteren. Chery (37 jaar) werd de oudste speler sinds 1963 die twee Eredivisieduels op rij scoorde en Sano groeit met 2 goals en 3 assists uit tot één van de meest productieve middenvelders sinds de winter. AZ incasseerde ondertussen voor het eerst sinds 1973 negentien goals in de eerste tien thuiswedstrijden van een Eredivisieseizoen.

Dit artikel delen