De ontknoping van de KPN eDivisie staat voor de deur. Op dinsdagavond 21 april 2026 worden de allerlaatste KPN eDivisie Finals uit de geschiedenis van de competitie gespeeld. Het evenement is toegankelijk voor publiek en wordt vanaf 20:30 uur live uitgezonden op ESPN 1 én via de YouTube- en Twitch-kanalen van de KPN eDivisie. De Eredivisie CV organiseert het evenement in samenwerking met KPN, Trust en Southfields.
In de KPN eDivisie Finals nemen de acht beste clubs van het seizoen het tegen elkaar op voor de nationale titel. In aanloop naar deze ontknoping zijn er vier kwalificatiecycli gespeeld, waarin clubs zich via een kwalificatietoernooi en een daaropvolgende knock-outfase konden plaatsen voor het finale-evenement.
Bekende (internationale) namen als Emre Yilmaz, Chris de Boer en Pedro Resende behoren tot de acht deelnemers die we op 21 april terugzien tijdens de Finals. Daar strijden de esporters niet alleen om de landstitel en tickets voor het WK en de eChampions League, maar ook om een totale prijzenpot van €40.000.

Deelnemers aan de KPN eDivisie Finals
- AFC Ajax – Chris de Boer
- AZ – Emre Yilmaz
- Excelsior Rotterdam – Damian Sitaram
- Go Ahead Eagles – Pedro Resende (BRA)
- PSV – Luuk Wijdeveld
- Feyenoord – Talha Demirel
- FC Volendam – Max Koelemaij
- FC Twente – Brent Weerink
Het laatste hoofdstuk na negen seizoenen
De Finals van 21 april vormen niet alleen de climax van het seizoen, maar ook het slotstuk van de KPN eDivisie. In overleg met de achttien VriendenLoterij Eredivisieclubs heeft de Eredivisie CV besloten om na negen succesvolle seizoenen een punt te zetten achter de esports competitie. Het waren negen seizoenen vol passie en emotie, met onvergetelijke wedstrijden, bijzondere verhalen en mooie sportieve successen.
De KPN eDivisie bood in die jaren een vermakelijk podium waar talent zich kon ontwikkelen en door kon groeien, nationaal én internationaal. Grote internationale kampioenen als Manuel Bachoore (tweevoudig wereldkampioen), Levi de Weerd, Emre Yilmaz (tweevoudig eChampions League-winnaar), Dani Hagebeuk en Dani Visser zetten (een van) hun eerste stappen in de KPN eDivisie op weg naar een succesvolle carrière binnen de EA SPORTS FC-scene of daarbuiten.
Live te volgen
De allerlaatste KPN eDivisie Finals zijn op dinsdag 21 april vanaf 20:30 uur live te zien op ESPN 1 en wereldwijd te volgen via de YouTube- en Twitch-kanalen van de KPN eDivisie. Het belooft een bijzondere uitzending te worden, met publiek in de studio en oude iconen die terugkeren om samen met spelers, clubs en fans het KPN eDivisie-tijdperk op een waardige manier af te sluiten.
Lees verder




