Na twee speelronden krijgt de ranglijst van de VriendenLoterij Eredivisie steeds meer kleur. PSV en N.E.C. verdedigen dit weekend hun foutloze start, terwijl achter hen de druk voelbaar wordt. Van ploegen die nog wachten op het eerste punt tot verrassende reeksen en persoonlijke mijlpalen: speelronde 3 belooft meer dan alleen punten.
Vroege druk in de titelstrijd
Door het Europese programma komen Feyenoord en AZ dit weekend niet in actie. Daardoor schuift alle aandacht naar PSV, dat zaterdag op jacht gaat naar een unieke seizoensstart. Alleen Feyenoord slaagde er ooit vaker in om de eerste drie wedstrijden vijf jaar op rij te winnen. Tegenstander FC Groningen wil die reeks doorbreken, maar wacht al zestien uitduels op een resultaat tegen een team uit het linkerrijtje.
Ook N.E.C. kan geschiedenis schrijven. De ploeg scoorde dit seizoen al negen keer en bij een nieuwe doelpuntenregen tegen NAC Breda evenaart het een clubrecord uit de tijd van Johan Neeskens. De formatie van Dick Schreuder combineert bravoure met rendement en geldt als de verrassing van de openingsweken.

Heracles Almelo – NEC Nijmegen, 16 augustus 2025. Beelden van NEC-spelers die samen de tweede overwinning van het seizoen vieren na de 1-4 van Shiogai.
Zorgen onderin: punten worden cruciaal
Voor Telstar, Heracles Almelo en Excelsior dreigt een valse seizoensstart. De Velsenaren kunnen de eerste promovendus sinds 1996 worden die drie eredivisieduels op rij niet tot scoren komt. Heracles wacht een lastige klus in de Johan Cruijff ArenA, waar Ajax al sinds 1964 ongeslagen is tegen de Almeloërs.
Excelsior reist af naar Utrecht, een affiche dat recent zelden een winnaar opleverde. Vijf van de laatste zeven ontmoetingen in de Galgenwaard eindigden in een gelijkspel. Kan de ploeg uit Kralingen zich herpakken en hun seizoen vlot trekken?
Slotfasebeslissingen en oude bekenden
Speelronde 3 opent met Go Ahead Eagles tegen Sparta Rotterdam. De thuisploeg is sterk begonnen aan het seizoen en won de laatste drie onderlinge duels zonder tegendoelpunt. Maar let op: Sparta-wedstrijden zijn dit kalenderjaar het meest doelpuntrijk ná de 85e minuut.
Ajax treft zondag Heracles en heeft statistisch de overhand. De Amsterdammers scoorden in de laatste vier ontmoetingen telkens vier keer. Wout Weghorst is de man om in de gaten te houden: tegen Heracles is hij gemiddeld elke 56 minuten bij een doelpunt betrokken.
Friese spanning op zondag
Heerenveen en FC Twente trappen de zondag af in een duel waarin beide teams op zoek zijn naar hun eerste overwinning. De Friezen staan er onderliggend goed op, met weinig schoten tegen en hoge Expected Goals. FC Twente moet opletten: bij verlies lijden de Tukkers voor het eerst sinds 2017 vijf competitienederlagen op rij.
Speelronde 3: compact maar veelzeggend
Met zeven duels op het programma en ondanks twee uitgestelde wedstrijden door Europese verplichtingen blijft de VriendenLoterij Eredivisie volop in beweging. De druk bovenin, het gevecht onderin en de mogelijkheid om geschiedenis te schrijven maken deze speelronde cruciaal. Zaterdag trappen we af in Deventer en wat volgt is een weekend vol verhalen.
Lees verder



