Samenvattingen

Samenvatting sc Heerenveen - Feyenoord

Late gelijkmaker bezorgt sc Heerenveen punt tegen Feyenoord

sc Heerenveen en Feyenoord hebben zondag in de VriendenLoterij Eredivisie met 2–2 gelijkgespeeld. In het Abe Lenstra Stadion leek Feyenoord lange tijd op weg naar een overwinning, maar een late treffer van invaller Amourricho van Axel Dongen voorkwam een nederlaag voor de thuisploeg.

Feyenoord nam halverwege de eerste helft de leiding via Leo Sauer, die werd weggestuurd door Ayase Ueda en beheerst afrondde. sc Heerenveen kwam langszij door Luuk Brouwers, waarna Feyenoord kort voor rust opnieuw toesloeg. Sem Steijn kopte de 1–2 binnen en was daarmee voor de zesde keer op rij bij een basisplaats direct betrokken bij een eredivisiedoelpunt. Ondanks de voorsprong kwam Feyenoord in de eerste helft tot weinig schoten en noteerde het in totaal slechts zeven doelpogingen, het laagste aantal in een competitiewedstrijd sinds februari 2024.

Na rust had sc Heerenveen het initiatief en kwam het vaker tot schoten dan Feyenoord, zoals de Friezen dat dit seizoen al in alle wedstrijden tegen ploegen uit de traditionele top drie deden. De beloning volgde in de slotfase, toen Van Axel Dongen na zeventien seconden binnen de lijnen zijn eerste balcontact omzette in de gelijkmaker. Daarmee werd hij de snelst scorende invaller in de VriendenLoterij Eredivisie sinds december 2020. Feyenoord bleef daardoor voor de vijfde wedstrijd op rij in alle competities zonder overwinning, terwijl sc Heerenveen voor de derde keer in vier duels tegen Feyenoord een nederlaag wist te voorkomen.

Dit artikel delen