Quinten (19) leefde jarenlang voor voetbal. Als klein jongetje was hij overal met een bal te vinden en bij amateurclub Zeeburgia groeide hij uit tot een talentvolle speler. Scouts van verschillende profclubs hielden hem in de gaten maar op dertienjarige leeftijd veranderde alles, toen Quinten tijdens een training plotseling instortte.
Na langdurig onderzoek kreeg hij de diagnose PNEA, een aandoening waarbij aanvallen ontstaan als reactie op psychologische trauma’s en stress. De aanvallen hadden enorme impact op zijn leven. Quinten moest stoppen met voetballen, miste veel school en verloor langzaam het vertrouwen in zichzelf. “Voetbal was mijn hele leven”, vertelt hij. “Dat ineens kwijtraken was heel zwaar.”
Na een moeilijke periode wist Quinten stap voor stap weer vooruit te kijken. Hij kwam terecht bij de Ajax Challenge van de Ajax Foundation, een programma waarin jongeren via voetbal werken aan hun persoonlijke ontwikkeling en toekomst. Daar ontdekte Quinten opnieuw waar zijn kracht ligt. Niet als speler op het veld, maar als iemand die anderen kan inspireren en begeleiden. Onlangs werd hij bij Ajax verrast door Mika Godts, Davy Klaassen en Urby Emanuelson.
Voetbal Geeft
De VriendenLoterij zet zich samen met de VriendenLoterij Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie dagelijks in om een positieve bijdrage te leveren aan de samenleving. Door te werken aan een gezondere, inclusievere en sterkere maatschappij laat het voetbal zien wat het kan betekenen buiten de lijnen. In de videoserie Voetbal Geeft wordt ingezoomd op de maatschappelijke impact van clubs en op wat die inzet kan betekenen voor één individu.
Lees verder


