Samenvatting N.E.C. Nijmegen - Go Ahead Eagles
N.E.C. heeft zich op spectaculaire wijze verzekerd van de derde plaats in de VriendenLoterij Eredivisie. De Nijmegenaren wonnen met 2-1 van Go Ahead Eagles en eindigen daarmee op een clubrecord van 59 punten, goed voor deelname aan de derde voorronde van de Champions League en minimaal een plek in de groepsfase van de Europa League.
In een kolkende Goffert begon N.E.C. sterk aan de wedstrijd. De thuisploeg zette Go Ahead Eagles direct onder druk en kwam na twaalf minuten op voorsprong via Noé Lebreton. De middenvelder groeide uit tot de man van de middag door ook de 2-0 te maken. Lebreton werd daarmee de eerste speler sinds Dusan Tadic in februari 2023 met twee doelpunten en zeven gecreëerde kansen in één eredivisieduel.
N.E.C. draaide een van zijn meest dominante wedstrijden van het seizoen. De ploeg noteerde liefst 37 doelpogingen en een Expected Goals-waarde van 4,44, beide hoogste waarden voor de club sinds Opta deze data verzamelt in 2010/11. Ook Tjaronn Chery drukte zijn stempel op het duel. De middenvelder loste negen schoten en eindigde het seizoen als speler met de meeste doelpogingen in de competitie: 107.
Toch werd het na rust nog spannend in Nijmegen. Søren Tengstedt bracht Go Ahead Eagles terug in de wedstrijd met zijn vierde competitiedoelpunt sinds eind februari. De bezoekers drongen aan op de gelijkmaker, maar N.E.C. hield stand in een zenuwslopende slotfase.
Voor Go Ahead Eagles betekende het de tweede nederlaag op rij en een einde van het seizoen zonder overwinning in de laatste vijf competitieduels. De Deventenaren kregen bovendien voor de tweede wedstrijd op rij minimaal tien schoten op doel tegen.
Bij het laatste fluitsignaal barstte het feest los in De Goffert. N.E.C. eindigt voor het eerst in de clubhistorie als derde in de VriendenLoterij Eredivisie en sluit daarmee het beste seizoen ooit op het hoogste niveau af.




